سوال 262

سوال کننده:
آقای دکتر نازنین شبتون بخیر
دختری دارم 29 ساله دانشجوی ارشد در خارج از کشور.
الان داره با دوست پسرش زندگی میکنه.
این آقا 8 سال از دختر من بزرگتر هست. من مدتی هست که اومدم پیششون و به زودی برمیگردم.
از اینکه اومدم اینجا حس خوبی نداشته و ندارم ولی برای اینکه ببینم دخترم با کی زندگی میکنه رفتم. سخت بود و راحت نبودم ولی به هر حال گذشت. چیزی که دستگیرم شد اینه که همه چیز 50.50 هست تمام هزینه ها از خوراک و مسکن و… مساوی تقسیم میشه و این آقا حتی یک دلار هم خرج اضافه نمیکنه در حالی که دخترم تمام وظایف یک زن از سکس تا کار منزل و همه چیز رو انجام میده.
این آقا خواسته هاشو به راحتی میخواد و اونها رو بدست میاره ولی دختر من حاضر نیست کوچکترین درخواستی از این آقا بکنه حتی در حد اینکه یک بشقاب غذاشو بشوره. میگه برای اینکه دعوا نشه و جر و بحثی نباشه و آرامش باشه ترجیح میدم بحثی نداشته باشم.
آیا شما صلاح میبینید من در این مدت باقی مانده با این جوان درباره اینکه بالاخره درباره این رابطه و تشکیل خانواده چه تصمیمی داره صحبت کنم؟ و اینکه ایرادهایی که ازش دیدم رو بهش بگم؟؟
راستش از سکوت خودم به شدت رنج میبرم. اگر بنده رو راهنمای بفرمایید بی نهایت سپاسگزارم.
دارم برمیگردم در حالی که نتونستم کاری برای دخترم انجام بدم راستش همش میترسم چیزی بگم که بعد از آمدنم به ضرر دخترم بشه چون این آقا عصبی و بسیار پرتوقع هست و زبر و زرنگ در حالی که هیچ کار اضافه و لطفی نمیکنه.
تو رو خدا حقیر رو راهنمایی بفرمایید.
پزشک مشاور 🚨🏳🎓:
سلام عزيز دل
من هم فكر ميكنم اگر به اون آقا چيزى بگى قضيه بهتر نميشه و احتمالاً بدتر هم ميشه
ما دخترامونو مستقل و پُر از اعتماد به نفس بار نمياريم و از اول با نوع زندگى مادرانهً خودمون اونارو بشكل “زن كارگر” “و زن در خدمت مرد” بار مياريم
اول بپذيريم كه مسووليت اين موضوع با نوع تربيت ما مادران است. بعد بپذيريم
كه حالا ديگه اونا رو تو اين سن و سال نميشه تغيير داد مگر اينكه خودشون بخوان و به جايى برسند كه بخوان تغيير كنند اونوقت اگر از يك متخصص كمك بگيرند ؛ تغيير ، قابل انجام هست.
ما بعنوان مادر (يا حتى پدر) فقط ميتونيم ساپورتشون كنيم. حمايت همه جانبه و مداوم كنيم بدون نِق زدن و حتى چشم چپ كردن و بهشون بگيم:((كه ما ميدونيم كه مشكل از تربيت ما بوده و ما پشيمونيم و ببخشيد كه نرفتيم آگاهى كسب كنيم و حالا هم كارى از دست ما برنمياد جز اينكه به حق انتخاب هاى زندگيتون احترام بذاريم و اگر زمانى خواستى تغيير كنى و برابرى زن نسبت به مرد رو در باور خودت ايجاد كنى ما حتماً كمكتون ميكنيم و حتى حاضرم باهات بيام روانپزشك و روانشناس و هزينه رو هم براى جبران تربيت غلطم متقبِّل ميشم…))

Leave a Reply

avatar