سوال 267

سوال کننده:
با سلام و خسته نباشيد و تشكر خدمت شما
من خانمی 29 ساله هستم. متاهل و فرزند سوم خانواده. 2 خواهر و 2 برادر دارم. مدرکم کارشناسی ارشد و شاغل هستم.
3 سال هست که ازدواج کردم.
همسرم نيز 31 سال دارن مدرکشون ارشد هست، فرزند آخر خانواده هستند و تفاوت سنی با خواهر و برادراشون بسیار زیاده.
پدرشون فوت شدن و از آن زمان مسئولیت کامل مادرشون بر عهده ایشونه، مادرشون هم بسیااار مطیع ایشون هستند.
مشكلم این هست که همسرم انتظار دارند هميشه هر تصمیمی كه ميگيرن من بپذيرم و من نبايد مخالفت و شكایتی از اون تصميم داشته باشم، كلا معتقدن كه نبايد ما جرو بحث و مشاجره ای با هم داشته باشيم.
وقتی تصمیمی گرفته ميشه يعنی من صلاح دونستم كه اينطور باشه ديگه بحث كردن نداره و حتی يكبار به خاطر يه موضوع بحث مختصری باهم داشتيم که ١ماه با من قهر بود و نسبت به من خیلی سرد شده بودن، حتی به من ميگفت كه توی اين مدت به طلاق فكر ميكردم به حدی كه از چشمم افتادی…
خلاصه كنم تا زمانی كه من هر چی ايشون بگن بحث و مخالفتی نكنم بهترين مرد روی زمين هستند از همه لحاظ اما فقط كافيه در مورد موضوعی مثل سفر رفتن، مهمونی رفتن، كار و…. با ايشون مخالفت كنم واكنش بسيار تندی انجام ميدن و تا چند وقت با من سرد رفتار ميكنن.
نميدونم چيكار كنم و چطور بايد با ايشون رفتار كنم؟؟
زندگی و شوهرم رو واقعا دوست دارم و واقعا دلم نميخواد به خاطر همچين موضوعاتی رابطه امون سرد بشه چون عموما هم اين اختلاف نظرها روی موضوعات كوچيک و كم اهميتی هستند اما وقتی بحث ميشه ايشون خيلی قضیه رو بزرگ ميكنه…
البته اين رو هم بگم كه همسرم توی خانواده ای بودن كه هميشه از همه چشم شنيدن حتی از پدر و مادرشون و حرف اول و آخر رو توی خونه ايشون ميزدن.
خواهش ميكنم منو راهنمایی كنيد كه چطور بايد رفتار كنم؟؟

Leave a Reply

avatar